R 24. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

LUKAS GENIUŠAS
(klaver, Leedu)
Eesti Riiklik Sümfoonia-orkester, dirigent Andris Poga (Läti)
Pjotr Tšaikovski 
Klaverikontsert nr 2 G-duur op. 44 (1879–1880)
Sergei Rahmaninov    
“Sümfoonilised tantsud” op. 45 (1940)
L 25. 10.2014 kell 15
Estonia kontserdisaal

LAURI VÄINMAA (klaver)
“Pühendus"
Katkendeid Robert Schumanni, Ferenc Liszti, Fryderyk Chopini, Felix Mendelssohni ja Clara Schumanni kirjadest, Ferenc Liszti raamatust “Chopini elu”, Clara Schumanni ja Eugène Delacroix’ päevaraamatutest loeb Jüri Aarma.

Robert Schumann / Ferenc Liszt 
“Pühendus” / “Widmung” (laulutsüklist “Mürdid” / “Myrthen” op. 25/1) klaverile S 566 (u 1846–1848)
Robert Schumann
Tsüklist “Lastestseenid” / “Kinderszenen” op. 15 (1838)
1. “Võõrastest maadest ja inimestest” / “Von fremden Ländern und Menschen”
2. “Kummaline jutustus” / “Kuriose Geschichte”
3. “Pimesikumäng” / “Hasche-Mann”
4. “Paluv laps” / “Bittendes Kind”
5. “Küllalt õnne” / “Glückes genug”
6. “Tähtis sündmus” / “Wichtige Begebenheit”
7. “Unistus” / “Träumerei”
Fryderyk Chopin    Nokturn cis-moll op. 27 nr 1 (1835)
Nokturn As-duur op. 32 nr 2 (1836–37)
Mari Vihmand
“Water Tree” (“Allikas-puu”, 2014, esiettekanne)
Ferenc Liszt    “Rännuaastad. Teine aasta: Itaalia” (“Années de pèlerinage. Deuxième année: Italie”) S 161 (1839–49), “Petrarca sonett nr 104”
Robert Schumann  Tsüklist “Fantaasiapalad” / “Fantasiestücke” op. 12 (1837)
1. “Õhtul” / “Des Abends”; 2. “Puhang” / “Aufschwung”; 3. “Miks?” / “Warum?”; 
5. “Öösel” / “In der Nacht”
Ferenc Liszt   Nokturn nr 3 tsüklist “Armuunelmad” (“Liebesträume”) S 541 (1850)  
L 25. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

BENJAMIN GROSVENOR (klaver, Suurbritannia)
Jean Philippe Rameau 
Gavott ja variatsioonid a-moll (u 1727)
Johann Sebastian Bach  / Ferruccio Busoni
Chaconne partiitast sooloviiulile nr 2 d-moll BWV 1004 (1720? / 1893)
César Franck    Prelüüd, koraal ja fuuga (1884)

Fryderyk Chopin   Barkarool Fis-duur op. 60 (1845/46)
Masurka op. 63 nr 2 f-moll (1846)
Masurka op. 30 nr 4 cis-moll (1836/37)
Ballaad nr 3 op. 47 As-duur (1841)
Enrique Granados   “Goyescas” (1911)
4. “Tütarlaps ja ööbik” / “Quejas, ó la maja y el ruiseñor”; 5. “Armastus ja surm” (ballaad) / “El amor y la muerte” ; “Õlenukk” / “El pelele”
P 26. 10.2014 kell 15
Estonia kontserdisaal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Tallinna Muusikakeskkooli,
Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli noored pianistid
Ferenc Liszt  12 etüüdi / “Étude en douze exercises” op. 1 (S 136, 1826)
1. C-duur, Allegro con fuoco;  2. a-moll Allegro non molto. Esitab ARGO JENTSON
3. F-duur, Allegro sempre legato, 4. d-moll, Allegretto. E
sitab ANNA MARIA KAARMA
5. B-duur, Moderato , 6. g-moll, Molto agitato. Esitab LEA VALIULINA
7. Es-duur, Allegretto con molto espressione
8. c-moll, Allegro con spirito. Esitab EVA LOTTA SEPP
9. As-duur, Allegro grazioso; 10. f-moll, Moderato. Esitab NAZAR ALTORV
11. Des-duur, Allegro grazioso; 12. b-moll, Allegro non troppo
esitab MARIA MIKULITSH
“Matuserongkäik” / “Funérailles” S 173/7 tsüklist “Poeetilised ja religioossed harmooniad” / “Harmonies poétiques et religieuses” Esitab GEORG MIREK KING
Ungari rapsoodia nr 6 S 244/6. Esitab JOONATAN JÜRGENSON
“Õhtused harmooniad” / “Harmonies du Soir” S 139/11
tsüklist “Transtsendentsed etüüdid” / “Études d'exécution transcendante”
esitab STEN HEINOJA
“Metsik jaht” / “Wilde Jagd” S 139/8 tsüklist “Transtsendentsed etüüdid”/ “Études d'exécution transcendante” . Esitab JOHAN RANDVERE
P 26. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

BERTRAND CHAMAYOU (klaver, Prantsusmaa)
Franz Schubert   12 lendlerit D 790 (1823)
Franz Schubert / Ferenc Liszt
“Lauldes vete peal” / “Auf dem Wasser zu singen” D 774 / S 558/2 (1823 / 1838)
Franz Schubert    
17 lendlerit D 366 (1816–1824), 12. es-moll
“Kolm klaveripala” / “Drei Klavierstücke” D 946 (1828)
 Allegretto c-moll D 915 (26. aprill 1827)
Franz Schubert / Ferenc Liszt
“Litaania” / “Litanei” (“Am Tage aller Seelen”) D 343/1 / S 562/1 (1816 / 1840)
“Mölder ja oja” / “Der Müller und der Bach” D 795/19 / S 565/2 (1823 / 1846)
Franz Schubert
“Rändur-fantaasia” / “Wandererfantasie” C-duur D 760 (1822)
E 27. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

DANIEL KRAMER
(klaver, Venemaa)

Džäss ja improvisatsioon
T 28. 10.2014 kell 16
Estonia kontserdisaal

DENISS ŽDANOV
(klaver, Ukraina)
Johann Sebastian Bach / Ferruccio Busoni
Koraaliprelüüd “Wachet auf, ruft uns die Stimme” BWV 645
Koraaliprelüüd “Nun freut euch, lieben Christen gmein” BWV 734 (u 1710 / 1898)
Johann Sebastian Bach / Wilhelm Kempff
Siciliano flöödisonaadist nr 2, BWV 1031 (1730–1734)
Sinfonia kantaadist “Wir danken dir, Gott, wir danken dir” BWV 29
Franz Schubert / Ferenc Liszt
“Gretchen voki ääres” / “Gretchen am Spinnrade” D 118 / S 558/8 (1814 / 1838)
“Lauldes vete peal” / “Auf dem Wasser zu singen” D 774 / S 558/2 (1823 / 1838)
“Äratuslaul” (“Serenaad”) / “Ständchen” D 889 / S 558/9 (1828 / 1838)
“Metshaldjas” / “Erlkönig” D 328 / S 558/4 (1815 / 1837)
Manuel de Falla   
Fragmendid balletist “Suur võlur – armastus” / “El amor brujo” G 69 (1915):
  “Pantomiim” / “Pantomima ; “Virvatulukeste laul” / “Canción del fuego fatuo”
  “Hirmu tants” / “Danza del terror”
  “Maagiline ring” (“Kalurite laul”) / “El circulo mágico”  (“Romance del pescador”)
  “Rituaalne tuletants” / “Danza ritual del fuego”
Sergei Prokofjev  
Kümme pala balletist “Romeo ja Julia” op. 75 / “Ромео и Джульетта” (1937):
8. “Mercutio”, 9. “Antilli tüdrukute tants” , 10. “Romeo ja Julia hüvastijätt”
Igor Stravinski / Guido Agosti
Fragmendid balletist “Tulilind” / “L’oiseau de feu” (1911):
“Kuningas Kaštšei põrgulik pidu” / “Danse infernale du roi Kastcheï”, “Hällilaul” / “Berceuse”, “Finaal” / “Finale”
T 28. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

AGE JUURIKAS (klaver)
Johann Sebastian Bach
“Aaria variatsioonidega itaalia stiilis” / “Aria variata alla maniera Italiana” BWV 989 (enne 1714)
Johann Sebastian Bach / Sergei Rahmaninov
Transkriptsioon partiitast E-duur BWV 1006 sooloviiulile (u 1720 / 1933): Prelüüd  / Gavott  / Gigue
Sergei Rahmaninov  “Variatsioonid Corelli teemale” op. 42 (1931)
Federico Mompou    “Maastikud” / “Paisajes” (1942–1960)
Isaac Albéniz
    “La vega” (1897)
Mili Balakirev    “Islamei” / “Исламей” (1869)
K 29. 10.2014 kell 16
Estonia kontserdisaal

Aleksandr Sandleri klaveriklass (Peterburi)

Johann Sebastian Bach 
Tokaata e-moll BWV 914 (enne 1714)
Aleksandr Skrjabin   “Kaks poeemi” op. 32 (1903)
Esitab ALEKSANDR BOLOTIN
Wolfgang Amadeus Mozart   Romanss As-duur
Fryderyk Chopin   Prelüüdid op. 28, nr 1–12 (1839)
Esitab ILJA DOMNIN
Fryderyk Chopin    Skertso h-moll op. 20
Ferenc Liszt   “Rännuaastad. Teine aasta: Itaalia” (“Années de pèlerinage. Deuxième année: Italie”) S. 161:
“Pärast Dante lugemist” (“Après une lecture du Dante: Fantasia quasi sonata”) (1849)
Esitab RUSTAM ZEJNALOV
K 29. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal
JEAN-EFFLAM BAVOUZET
(klaver, Prantsusmaa)
Ludwig van Beethoven
Sonaat nr 22 F-duur op. 54 (1804)
Sonaat nr 23 f-moll op. 57 “Appassionata” (1805)
Maurice Ravel   “Peegeldused” / “Miroirs” (1904–1905)
Bela Bartók   Klaverisonaat BB 88 (Sz. 80) (1926)
N 30. 10.2014 kell 16
Estonia kontserdisaal
LEMBIT ORGSE
(klavessiin, klavikord, haamerklaver)
Johann Sebastian Bach   Fantaasia c-moll BWV 906 (1737)
Carl Philipp Emanuel Bach
Fantaasia C-duur Wq 61/6 (kogumikust “Für Kenner und Liebhaber”, 1785–1786)
Wilhelm Friedemann Bach    
Fantaasia d-moll Falck 18 (1770?); Polonees f-moll Falck 12, nr 10    
Carl Philipp Emanuel Bach
Fantaasia F-duur Wq 59/5 (kogumikust “Für Kenner und Liebhaber”)
12 variatsiooni “La folia” teemale / “12 Variations über die Folie d'Espagne” Wq 118/9 (1778)
Joseph Haydn    Sonaat E-duur Hob XVI/13 (enne 1766)
Carl Philipp Emanuel Bach    Fantaasia c-moll “Hamlet” (1753)                    
Joseph Haydn    Fantaasia C-duur Hob XVII/4 (1789)
N 30. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

JOSEPH MOOG
(klaver, Saksamaa)
Ludwig van Beethoven   Sonaat nr 8 op. 13 c-moll “Pateetiline” (1798)
Ferenc Liszt   “Valss-eksprompt” / “Valse impromptu” S 213 (u 1850)
“Melanhoolne valss” / “Valse melancolique” S 210 (1839)
Ballaad nr 2 h-moll S 171 (1853)
Sergei Rahmaninov  “Etüüd-pildid”
  op. 33 nr 3 c-moll Grave
  op. 39 nr 6 a-moll Allegro
  op. 33 nr 8 g-moll Moderato
  op. 39 nr 1 c-moll Allegro agitato
Gabriel Fauré    Teema variatsioonidega op. 73 cis-moll (1895)
Anton Rubinstein  / Joseph Moog
“Ungari fantaasia” / “Fantaisie sur les mélodies hongroises” (1858 / 2010ndad)
R 31. 10.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

Klaveriduo
GREG ANDERSON & ELIZABETH JOY ROE (USA)

Johannes Brahms 
Variatsioonid Haydni teemale op. 56b kahele klaverile (1873)
Igor Stravinski

Ballett “Kevadpühitsus” / “Le sacre du printemps” (1912), I osa “Maa kummard
Heitor Villa-Lobos  / Anderson & Roe
Aaria süidist “Bachianas brasileiras” nr 5 (1938–1945)
Astor Piazzolla / Anderson & Roe  “Libertango” (1974)
Wolfgang Amadeus Mozart  / Anderson & Roe  “Papageno!” – fantaasia ooperi “Võluflööt” KV 620 aariatest
“Soave sia il vento” ooperist “Così fan tutte” KV 588
“Türgi ragtime” / “Ragtime alla Turca” (Rondo alla Turca KV 331 järgi)
Sergei Rahmaninov Anderson & Roe
“Vokaliis” op. 34 nr 14
Georges Bizet / Anderson & Roe
“Carmen-fantaasia” / “Carmen Fantasy” kahele klaverile
L 1. 11.2014 kell 19
Estonia kontserdisaal

P 2. 11.2014 kell 16
Vanemuise kontserdimaja

PAUL LEWIS
(klaver, Suurbritannia), 
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester,
dirigent Olari Elts
Johannes Brahms
Klaverikontsert nr 1 d-moll (1858)
Johannes Brahms / Robin Holloway
Sümfoonia f-moll (orkestriversioon Johannes Brahmsi klaverikvintetist f-moll op. 34 (1861–1864 / 2008)